Anna Marczak, Giże 41 19-411 Świętajno

tel./fax (87) 523-02-66, 509-782-015 (Wir sprechen deutsch)

e-mail: marczak@ekoturystyka.com.pl

 www.ekoturystyka.com.pl

 

Zatrzymaj się. Doświadczaj Bożego Piękna. Żyj w zgodzie z drugim człowiekiem i naturą. Rozgość się w naszej przystani życiowej: to przyjazne miejsce do wypoczynku, rekreacji, pracy intelektualnej i zdrowego odżywiania. Takim widzeniem świata dzielimy się z każdym gościem, który przekroczy próg naszego domu.

Serdecznie zapraszamy.

Anna i Lech Marczakowie

MAJĄTEK GIŻE położony jest we wsi Giże, gminie Świętajno koło Olecka. Należy do regionu Mazur Garbatych. Najbliższym miastem jest Olecko leżące w odległości 6,4 km.

Jest to urokliwy teren polodowcowy. Charakteryzuje się licznymi jeziorami i wzniesieniami. W pobliżu jest najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza (108,5 m głębokości). Najwyższymi wzniesieniami są Szeska Góra na północ od Olecka, Piękna Góra koło Gołdapi i Cisowa Góra w Suwalskim Parku Krajobrazowym.

Nasz MAJĄTEK zajmuje powierzchnię 20,81 ha. Ziemia rolnicza wykorzystywana jest do uprawy zbóż, warzyw, drzew owocowych i orzecha laskowego. Gospodarstwo prowadzone jest metodami ekologicznymi i posiada atest gospodarstwa ekologicznego uzyskany w 1999 roku.

Na części gruntów o pow. 1,23 ha znajduje się sad owocowy, gaj leszczynowy i chruśniak malinowy. Część obszaru zajmuje las iglasty.

Dużą atrakcją są dwa jeziorka połączone mostem. Można tu kąpać się, pływać łódką i kajakiem, łowić ryby i podziwiać baśniowe szuwary.

Na terenie naszej posiadłości znajdują się dwa nowe przestronne budynki przeznaczone dla gości z przytulnie wyposażonymi pokojami i apartamentem.

Idealnym miejscem na uroczyste spotkania, konferencje i czas zimowy jest sala kominkowa.

Nasze budynki zachowują cechy dawnego budownictwa z elementami architektury charakterystycznymi dla tych terenów: dachy z naczółkami kryte oryginalną czerwoną dachówką z początku XX wieku, ozdobne obramowania okien, wkomponowane w elewację budynków elementy z cegły klinkierowej. Ocieplane są ekologicznym materiałem na bazie celulozy, tzw. Ekofibrem produkowanym w Polsce. Tego rodzaju ocieplenie ma powszechne zastosowanie w budownictwie skandynawskim. W budynkach tych są zainstalowane piece typu Vigas opalane drewnem. Na skutek spalanego drewna powstaje holzgas, który wytwarza wysoką temperaturę. W czasie grzewczym czuje się przyjemną woń o zapachu dymu drzewnego.

Posiadłość wyposażona jest we własną glebowo-trzcinową ekologiczna oczyszczalnię ścieków o powierzchni poletka ca. 350m2.

Wielką atrakcją jest sauna położona na brzegu jeziora, jest szczególną atrakcją w okresie zimy.

Posesja MAJĄTKU jest ogrodzona. Wjazd na dziedziniec z drogi gminnej przez bramę wjazdową w stylu dworkowym. Są tu godne uwagi murki oporowe wykonane z polnego kamienia łupanego, co jest charakterystyczne dla krajobrazu mazurskiego.

W obszarze MAJĄTKU znajdują się drogi wewnętrzne, alejki, ścieżynki, którymi można spacerować i radować się pięknem natury. W upalne dni można opalać się na pomoście a w zimne ogrzać się przy kominku w dworku na plaży.

Szczególnie dzieci mają tu przysłowiowy raj. Mogą korzystać z dużego placu zabaw z urządzeniami do rekreacji. Jest szkoła wakacyjna z ławkami i tablicą, stół do ping ponga, piłkarzyki, szachy zewnętrzne, siłownia, plac do siatkówki i badmintona, rowery trójkołowe, wehikuł, trampolina.

Proponujemy gościom znakomitą kuchnię opartą na potrawach regionalnych. Wiele z nich przygotowywanych jest z produktów ekologicznych o wysokiej wartości biologicznej.

Posiadłość nasza zyskała duże uznanie. Świadczą o tym uzyskane nagrody w konkursach ogólnopolskich: „ZIELONE LATO” i „ZŁOTA WIECHA”- pierwsze miejsca w Polsce – za najlepsze i najładniejsze gospodarstwo ekoturystyczne.

Serdecznie zapraszamy do naszego MAJĄTKU rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych. Każdy doświadczy tu spokoju, ciszy, piękna nieskażonej natury, życzliwości a także będzie miał możliwość poznania jednej z najpiękniejszych krain Polski jaką są Mazury.
 

Serdecznie zapraszają Anna i Lech Marczak z dziećmi